Sňatky z rozumu: 1x2- 2. epizoda

Líbí se vám film ? Sdílejte ho vás to nic nestojí a nám to pomůže. 279 Zhlédnout

  • Přehrát film / Jazyk CZ/SK dabing
  • Play Language US

2. epizoda

Ocitneme se v bouřlivých událostech roku 1866.

Bornův „vlastenecký“ obchod vzkvétá, Nedobylovo „První české povoznictví“ rovněž. Rozmach českých podnikatelů trochu ohrožuje blížící se prusko – rakouský vojenský spor, nebezpečí války je na dosah.

Líza Bornová se stále nesmiřuje s Bornovou podnikavostí a vlastenčením a dokonce pro syna obstarává německou vychovatelku. Valentina Nedobylová získává pro manželovo povoznictví dekret, že jde o podnik vojensky důležitý. Také ona se zastává malých a chudých lidí proti Nedobylově dravosti a hrubosti.

V Hradci Králové žije despota a byrokrat, zemský rada doktor Vácha se dvěma stárnoucími dcerami – Hanou a Bětuší. Vácha by rád sezdal Hanu s vypočítavým soudním úředníkem Joskem, ale jeho dcery se na plese sblíží s důstojníky Tongrázem a Medunou. Hanin amant hrabě Tongráz při bitvě u Hradce Králové padne. Po prohraném vojenském střetu nastává v Praze panika, lidé houfně utíkají na venkov a na tom tvrdě vydělává Nedobyl. Pomůže také Bornovi, protože odveze Bornovu ženu a dítě do Plzně. Tam se Líza setkává se svým známým, básníkem Dinbýrem, a posléze se stane jeho milenkou…

Sňatky z rozumu: 1×2
Oct. 30, 1968